5 Temmuz 2013 Cuma

Erkekleri Baştan Çıkarma ve Elinde Tutma Sanatı

Sevgili okurlar, misafir olarak yazdığım bu blogdaki ikinci yazım bayanları ilgilendiriyor; size bugün biz erkeklerin ne tip kadınları çekici bulduğumuzu ve bizi nasıl elinizde tutabileceğinizi anlatacağım. Belki hemcinslerime karşı ihanet içinde gibi gözükeceğim ama bunu bilmek hakkınız. 

Öncelikle şunu bilmelisiniz,  kadın dergilerinde size verilen tavsiyeler bizi çok güldürüyor! Nil Karaibrahimgil'in bir şarkısı vardı hani "Erkekler Yüzünden" diye. Hatta şarkıyı da aşağıya koyayım da bir yandan dinler bir yandan beni okumaya devam edersiniz. 
Dış görünüş bizim için sadece ilk intiba açısından önemlidir. Tabii ki ilk tanıştığımızda ilgimizi çekecek olan nasıl göründüğünüzdür. Ama sizin asıl bilmediğiniz şey nasıl göründüğünüzün kaşınızla gözünüzle ya da vücut kıvrımlarınızla ilgisi olmadığıdır! 

Bir erkek kendisini beğenen ve kendisinden emin olan, kendisine değer veren bir kadından etkilenir. Bizim dikkatimizi çekmek için yapacağınız hiçbir şey kendinize duyduğunuz saygıdan daha çekici değildir. Kendisini birilerine beğendirmek için çabalayan kadınlardan hiç hoşlanmayız. Evet belki onlarla bir ya da iki gece geçirip güzel vakit geçirebiliriz ama peşinden koştuğumuz kadınlar onları terk edecek olursak kahrından ölecek olanlar değil bizi öylece ortada bırakıp gidecek ve arkasına bakmayacak olanlardır. 

Amiyane tabirle bizim için değerli kadın, peşinden koşulacak kadındır. Peşinden koşulacak kadın da bize ihtiyacı olmayan, kendisine saygı duyan ve bizim ona edeceğimiz iltifatlara muhtaç olmayan kadındır. Her an gidecek gibi olan kadınlardır asıl arzuladığımız. Bir gün elde etmek umuduyla peşlerine takılırız. 

Erkeklerin doğasında avlanmak vardır. Fakat hiçbir erkek kaçmayan bir geyiğin peşine düşmez. Belki biraz gönlünü eğlendirir ama o kadar. Her çağırdığımızda gelen, programını sadece bize göre yapan, bizim için arkadaşları ile işlerini erteleyen kadınlar en kaba tabirler elimizin altındadır. Elimizin altında olan da ne yazık ki kıymetli değildir. Hiç çaba göstermeden sahip olduğumuz her şey gibi önemsizdir, bir süre sonra sıkılırız. 

Arkadaşım Aslı Göksu bu konuda uzun zamandır yaptığı araştırmaları bir kitapta toplamış. Benim de biraz katkım oldu. İncelemek isterseniz kitabın tanıtım sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Evet biz erkekler kötü kızlardan hoşlanırız gerçekten de! 

Sevgiler, 

Fırat B. 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder