17 Aralık 2012 Pazartesi

Sevgiliyi Geri Getirmek İçin İntihara Teşebbüs Etmek


Sevgili okurlarım,

3 yıldır gerek bloğumu ziyaret edenlere gerekse ofisime gelerek danışanlarıma gönül meselelerinde destek olmaya çalışıyorum. Bugüne kadar bir çok olay dinledim, çok çaresiz insanlar gördüm, gözyaşları ile sevgililerini anlatanlara rastladım. Fakat en çok rastladıklarımdan biri ne yazık ki kendini öldürmeye teşebbüs ederek aşkını ispatlamaya çalışanlar ya da çektiği acıya dayanamayıp ölümü düşünenler idi. O nedenle bugün bu konudan biraz bahsetmek istedim.Aşk acısı çekenlere mantıklı öğütler vermek pek akıl karı değildir. Zira aslında söyleyeceğiniz şeyleri zaten onlar da biliyordur ve geldikleri noktada zihinleri tamamen kapanmış sadece kalplerinin sızını hisseder hale gelmişlerdir. Bu nedenle insanın kendi hayatına son vermesinin öncelikle çok büyük günah olduğunu, sonra da hiçbir şeyin çözümü olmadığını, ölüp gittikten sonra bizleri neyin beklediğini bilemeyeceğimizi, ve benzeri şeyleri söylemek faydasızdır. Merak etmeyin size bunlardan bahsetmeyeceğim çünkü siz bunları zaten düşündünüz.

Aslında bir çok şeyi düşündünüz zaten, öyle değil mi? Peki ya şunu biliyor muydunuz; sevgiliniz, yani sevdiğiniz, onsuz yaşayamayacağınızı düşündüğünüz, aşkınızı ispat etmek için kendinizi öldürmeyi bile göze aldığınız sevgiliniz siz böyle bir şeye teşebbüs ettiğinizi ya da etmeyi düşündüğünüzü öğrendiği anda sizden hiç olmadığı kadar uzaklaşacaktır!

Farkındaysanız hem altını çizdim hem de kalınlaştırarak yazdım. Siz kendinizden vazgeçerek ona aşkınızı ispat etmeyi düşünürken o sizden uzaklaşacak! Neden mi? Nedeni basit! Hiç kimse ama hiç kimse kendi kendine yaşamayı, mutlu olmayı beceremeyen, yaşamın kıymetini bilmeyen, muhtaç, güçsüz ve aciz insanları çekici bulmaz! Bu önerme iki ile ikinin toplamının dört olduğu kadar doğrudur. Bu insanın doğasının gerçeğidir. Hayvanlar bile eşlerini en güçlü, en dayanıklı ve en sağlıklıların arasından seçerler. Aynı şekilde anne hayvanlar yavruları arasında uzun yaşamayacak olanları ayırır ve diğerlerini daha çok emzirirler.

İşte bu nedenle sevgili okurlarım, tüm diğer nedenleri bir yana bıraktığınızda bile sırf bu nedenle, yani sırf yaşama ve ölme nedeniniz olan sevgilinizin sizden koşarak uzaklaşacağını bildiğiniz için bu düşünceyi lütfen aklınızdan çıkartın ve laf olsun diye bile sakın ama sakın eski sevgilinizi kendinizi öldürmek ile tehdit etmeyin. Şansınızı kesin olarak kaybedersiniz. 

1 yorum:

  1. Düşünmeye nasıl teşvik edilir böyle kişiler

    YanıtlaSil