31 Aralık 2012 Pazartesi

Eski Sevgilinizi Geri Kazanmak İçin Facebook’u Kullanmak!


Eski sevgiliniz ile yeni ayrıldınız. Kendinizi de beni de kandırmayın, sürekli onun Facebook hesabını kontrol edip neler yaptığını bilmek istiyorsunuz, değil mi?
Sorun değil. Yapıyorsunuz. Herkes yapar. Eski sevgilinizi geri isteseniz de istemeseniz de mutlaka neler yaptığına bakarsınız.
Peki ya sosyal medyanın eski sevgilinizi geri kazanmak konusunda size faydası dokunabileceğini söyleseydim?

İçinde bulunduğumuz Twitter, Facebook, Sms Mesaj ve Instagram çağında tüm dünyaya hayatınızın ne kadar harika olduğunu (ya da olmadığını) göstermek öyle kolaydır ki. Ve dürüst olmak gerekirse sizin de ne kadar çekici olduğunuzu göstermeniz için bunlar harika olanaklardır.
Birçok arkadaşıma sosyal medyayı kullanarak eski sevgililerini nasıl geri kazanacaklarını gösterdim. Tabii bunlardan bazıları biraz hileliydi bazen de çok ileri gittiğimiz oldu.
Ama önemli olan sonuçtur, öyle değil mi? Eğer eski sevgilinize sizi terk etmekle çok büyük bir hata yaptığını göstermek konusunda ciddiyseniz yazımın devamını okumanızı tavsiye ederim.
1.) Güncellemelerinizde Hayatınızdan Şikayet ETMEYİN!
Bu adım, aslında bir adım olmaktan ziyade bir önlemdir ama yine de söylemem gerek. Zorlu bir ayrılıktan sonra genelde insanlar bundan şikayet ederler. Hatta eski sevgililerini kötülerler ya da kendilerini acındırırlar. Eğer “hayatımın ne kadar berbat bir halde olduğuna inanamıyorum” diye bir tweet atmayı düşünüyorsanız durun! Bunun sizi ne kadar itici kılacağı hakkında hiçbir fikriniz yok mu? Böyle durum güncellemeleri ve tweetlerle eski sevgilinizi geri kazanmanız olduğundan da zor hale gelecektir!

Hiç kimse hayatının berbat olduğunu düşünen insanları çekici bulmaz. İnsanlar güçlü, kendinden emin ve kendi başına ayakta kalabilen insanları çekici bulurlar. Yani eğer eski sevgiliniz ile ikinci bir şansınız olmasını istiyorsanız bu tavsiyemi mutlaka tutun.
2.) Kendinizi Fotoğraflarda Karşı Cinsten Arkadaşlarınız ile Etiketleyin
Her kim kıskandırma taktiğinin eski sevgiliyi geri kazanmak için iyi bir yol olmadığını söylüyorsa bunu daha önce denememiş demektir. Tabii ki dozajında bir kıskançlıktan bahsediyoruz. Aslına bakarsanız çok etkili bir taktiktir, öyle ki yasaklanması bile mümkündür. Daha önce hiç “önseçim” diye bir şey duydunuz mu? Önseçim kadınlar ve erkeklerin karşı cinsin ne kadar çekici olduğuna karar vermenin bir yoludur. Yani, karşı cinsten ne kadar çok kişinin ilgisini çekerseniz bir o kadar fazlasının daha dikkatini çekersiniz. Bu bilimdir! Yani eski sevgiliniz sizi yakışıklı/güzel insanlarla birlikte gördüğünde tetik çekilmiş olacak ve sizin yeniden ne kadar çekici olduğunuzu anımsayacaktır.

3.) Tüm Dünyaya Ne Kadar Mutlu Olduğunuzu Gösterin
Sadece eğlenirken ve hayatın tadını çıkartırken çektirdiğiniz fotoğrafları paylaşın. Nispet yapmaya çalışıyormuş gibi gözükmeyin, abartmayın. Mesela kısa bir seyahate çıkabilir burada çektirdiğiniz resimleri yükleyebilirsiniz. Çevrenizi mutlu ve güçlü olduğunuza ne kadar inandırırsanız o kadar çekici olacağınızı unutmayın.
Bol şans!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder