6 Ekim 2012 Cumartesi

Eski Sevgiliyi Geri Kazanma Yolları - Kendinizi Zavallı Durumuna Düşürmeyin


Sevgilinizden ayrıldınız ve çok acı çekiyorsunuz.  Bu gayet normaldir. Bırakın bir daha aşık olmayı, yarın sabah nasıl uyanacağınızı bile bilmiyorsunuz. Dostlarınız ve en yakınlarınız zamanın her şeyin ilacı olacağını söylüyorlar siz ya duymuyor ya da sadece başınızı sallayarak geçiştiriyorsunuz tavsiyeleri. Siz şu anda bir tek canınızın acısını duyabiliyor ve nefes almaktan bile çok istiyorsunuz onun kollarının arasına dönmeyi. Kendinizi suçluyorsunuz belki. Ayrılık anını tekrar tekrar yaşarken söylediğiniz şeyleri söylememiş, yapmış olduğunuz şeyleri yapmamış olmayı diliyorsunuz. Zamanı geri alabilmek her şeyini verebilirdiniz öyle değil mi?

Biraz daha anlatayım mı ne hissettiğinizi? Anlatabilirim dilediğiniz kadar. Zira ağlamaktan neredeyse gözlerimden kan aktığını çok net hatırlıyorum. Üstelik bir defa da değil…İlk seferden sonra çok ciddi bir depresyon geçirmiş ve uzun süre yaşadığımı bile unutmuştum. Sonrasında da bir daha aşık olmamaya yemin etmiştim. Tam 5 yıl kadar da yeminimi bozmadım. Taa ki hayatımın geri kalanını paylaşmak isteyeceğim kişiyle tanışana kadar. Başlarda kendimi fazla kaptırmasam da sonradan teslim oldum. Ve teslim olur olmaz da terk edildim!Aynı acılar, aynı buhranlar. Kısacası hep ama hep aynı şey. Sonra dedim ki kendime, bir yerde yanlış yapıyorsun kızım, sen kahrolduğun için sevgilini geri kazanabiliyor musun, diye sordum. Cevap belliydi, tabii ki hayır! Kısacası ne kadar kahrolur, ne kadar ağlar, ne kadar depresyona girerseniz girin, size geri dönmeyecek! Bazıları kendilerini acındırırlarsa eski sevgililerini geri kazanabileceklerini sanırlar. Ama maalesef bu yöntem ile mutlu bir beraberlik sürdürebilen henüz olmamıştır. Düşünsenize, acıdığınız biri sizi etkileyebilir mi? Birini terk ettiğinizi ve onun da sizin paçalarınıza yapıştığını düşünün. Ne kadar itici öyle değil mi? Peki sizce kim itici bulduğu biriyle birlikte olmak ister? Siz ister miydiniz?

Tabii ki hayır! O zaman ayrılığa sebep olan şey sizin hatanız bile olsa, yani 100% suçlu bile olsanız mağrurca özür dilemek dışında hiçbir şekilde yalvarma, yakarma, kendinizi affettirmek için yerlere kapanma gibi şeyleri yapmayacaksınız. Bir hata yaptınız, bu çok büyük bir hata olabilir ama kendinizi zavallı bir durumuna sokmanız gerekmez. Mağrurca özür diler, hatanızın farkında olduğunuzu söyler ve telafi edebilmek için elinizden geleni yapacağınızı belirtirsiniz. İnanın bu şekilde dilenen bir özür çok daha etkili olacaktır.

Her neyse. Anlatmak istediğim şu; ayrılıktan hemen sonra acı çekmeniz ve çok kötü hissetmeniz normaldir ancak olabilecek en kısa sürede kendinizi toparlamalı ve durumu kontrol altına almalısınız. Bu da yaşantınıza kaldığınız yerden devam etmek, eski sevgiliniz ile ilgili sizi depresyona sokan düşüncelerinizden olabildiğince kurtulmak ve eski sevgiliniz ile ilk tanıştığınız zamanlardaki özgüveni yüksek ve çekici halinize olabildiğince geri dönmek hatta daha iyisini yapabilmektir. Zor biliyorum ama eğer onu geri istiyorsanız bu aslında bir mecburiyet.

Şimdi karar vermelisiniz. Onu geri kazanmak istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Cevabınız evet ise hemen toparlanmaya başlıyorsunuz, değil mi?

9 yorum:

 1. Öncelikle merhabalar.Umarım yorumumu görürsünüz.Daha 2-3 gün önce beni çok sevdiğini,bana aşık olduğunu,herşeyden daha çok değer verdiğini soyleyen kız arkadasım dun itibari ile benden ayrılmak istediğini söyledi.İşin ilginç tarafı 2 aydır gorusmuyorduk o başka bir şehirdeydi,fakat oturdugumuz şehirler nbirbirine cok yakın,yaklasık 1.5 saat aralarındaki mesafe,yanına gittim.Güzle vakıt gecırdık,yedık,içtik akşamına ben memleketime dondum,o gece aradım bıraz tartıstık havadan sudan,ertesi gun benden ayrılmak ıstedıgını soyledi.Sizce geri gelir mi? Napmalıyım..Şimdiden tesekkurler.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Deli Gibi Aşık Olsada Herşey Eskisi Gibi Olacakmı ? Ayrıyken Yaşadığınız O Acıyı Telafi Edebilirmi ? Edemicek Çünkü Yaşadım Bunları Korkular Başlar acaba Tekrar Ayrılırmıyız Tekrar Ben Bu Acıları Yaşarmıyım Diye. Ve Geldiğinde Bıraktığını Bulamıcak Sigara İçmezdim Ortamamım çevrem güzeldi şimdi Sigarasız Dakikam Geçmiyor Kullandığım Kimyasal Maddeleri Söylemiyorum bile Siz Acı Çekerken Onun Ne YAptığını Birde Biliyorsanız İşde Nefes Alırken Ölmek Ne Demek miş Anlıyorsunuz.

  http://www.burakatas.com/ web sayfam silmezseniz sevinirim

  YanıtlaSil
 4. Deli Gibi Aşık Olsada Herşey Eskisi Gibi Olacakmı ? Ayrıyken Yaşadığınız O Acıyı Telefi Edebilirmi ? Edemicek Çünkü Yaşadım Bunları Korular Başlar acaba Tekrar Ayrılırmıyız Tekarar Ben Bu Acıları Yaşarmıyım Diye. Ve Geldiğinde Bıraktığı Bulamıcak Sigara İçmezdim Ortamamım çevrem güzeldi şimdi Sigarsız Dakikam Geçmiyor Kullandığım Kimyasal Maddeler Söylemiyorum bile Siz Acı Çekerken Onun Ne YAptığını Birde Biliyorsanız İşde Nefes Alırken Ölmek Ne Demek miş Anlıyorsunuz.

  http://www.burakatas.com/ web sayfam silmezseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Karşıma çıkacağını günü sabırsızlıkla bekliyor olacağım. .

   Sil
 5. Deli Gibi Aşık Olsada Herşey Eskisi Gibi Olacakmı ? Ayrıyken Yaşadığınız O Acıyı Telefi Edebilirmi ? Edemicek Çünkü Yaşadım Bunları Korular Başlar acaba Tekrar Ayrılırmıyız Tekarar Ben Bu Acıları Yaşarmıyım Diye. Ve Geldiğinde Bıraktığı Bulamıcak Sigara İçmezdim Ortamamım çevrem güzeldi şimdi Sigarsız Dakikam Geçmiyor Kullandığım Kimyasal Maddeler Söylemiyorum bile Siz Acı Çekerken Onun Ne YAptığını Birde Biliyorsanız İşde Nefes Alırken Ölmek Ne Demek miş Anlıyorsunuz.

  http://www.burakatas.com/ web sayfam silmezseniz sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Burak neler yaşadığını az çok tahmin edebiliyorum sadece bana ulaşmanı bekledim ki bunu yapabileceğini biliyordum ama sen kaçtın herşeyden gerçeklerden. . Kullandığın garip garip şeylerin esiri oldun gerçek hayatta degildin ki bi nevi kendine acı çektirdin ben hala seni bekliyorum ve 1 gün karşıma çıkacaksın. Seni hala seviyorum . Buse ..

   Sil
 6. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. tamam bunları okuyoruz iyi güzel okurken inanıyorum aradan 5 dk geçiyo güvenimi kaybediyorum ..
  sanki bütün dünyanın acısını ben çekiyorum içimde derin bi yerler öyle acıyo kı kendımı zavallı hıssediyorum
  1 yıldır çıkıyoduk ama 2 yıldır arkadaaştık
  o kadar giden bi ilişkimiz varken takıntıları oldğunu benimle bi gelecek uramıcagını söyledi ben hep onu ikna etmeye calıştım olcagını söyledim üstesinden gelebiriz dedim sanki onu zorla itmiş gibi zorlamış gibi malesef irademe yenik düşüp aradım mesaj attım
  ama ceabı beni rahatsız etme merak etme istemiyorum oldu
  ondan uzak kalmak onunla başkasını düşünmek ıvır zıvır saçma sapan düşüncelere giriyorum daha önce tartıştğımızda psikolojık tedavi gördüm ilaç verip yolladılar ben aynı ben 5 dakıka sonra yine göz yaşlarına boğulcam yine arayıp aramamk arasında gidicem
  sağlıklı düşünemiyorum sanki içimdeki acıyı kimse anlamıyo gibi sanki bu acıyı tek ben yaşamışım gibi
  nefes alamıyorum boğoluyorum

  YanıtlaSil