24 Eylül 2012 Pazartesi

Sevgiliyi Geri Kazanma Yolunda


Sevgilinizi geri kazanmak istiyorsanız anahtar kelimeniz "değişim" olmalıdır. Evet onu geri istiyorsunuz ancak değişmeye hazır mısınız? Kendinize önce bunu sormalısınız. Neticede eski sevgiliniz sizi şu anda siz onun ihtiyaçlarına cevap veremediğiniz için terk etti, öyle değil mi? Olduğunuz kişi olmaya devam ederseniz onu geri kazanmanız mümkün olmayacaktır. 

Elbette kendinizden vazgeçin tamamen bambaşka bir insana dönüşün demiyorum. Zaten bu sizi onun gözünde daha çekici kılmaz. Kişiliğinizde ve kimliğinizden ödün vermeden hayatınızda küçük ama etkili değişiklikler yapabilirsiniz. Tabii eğer kişiliğinizi oluşturan bazı temel şeylerde sorunlar varsa, bunları da değiştirmelisiniz. 

Değişime nereden başlayacağınıza kendiniz karar vermelisiniz. Öncelikle eski sevgilinizin sizde hoşnut olmadığı şeyleri listeleyin. Sadece düşünmeyin, bunları kağıda dökün. Aklınıza gelen hemen her şeyi yazın. Ve teker teker üzerinden geçin bakalım gerçekten isterseniz yapabilecekleriniz hangileri. Mesela diyelim ki sigara içiyorsunuz ve eski sevgiliniz bundan rahatsızdı. Sigarayı bırakmayı düşünür müsünüz? Hayır mı? O halde belki de onu geri almak konusunda o kadar da ciddi değilsinizdir, ne dersiniz? Ya da diyelim ki eski sevgiliniz sizin çok tembel olduğunuzu düşünüyordu. Bunu değiştirebilir misiniz? Ya onunla yeterince ilgilenmediğinizi düşünüyorduysa? Onu geri kazanmak ve bir daha kaybetmemek için ona istediği alakayı gösterebilecek misiniz? 

Yaşantınızda ve davranışlarınızda küçük ama etkili değişiklikleri yapmaya başlayın. Toptan değişmenize gerek yok. Aslına bakarsanız bir zamanlar onun aşık olduğu kadın ya da adam olmak bile bir değişimdir. Eğer öfke ya da içe dönüklük, alınganlık vb bir sorununuz varsa mesela bunu değiştirmek için bir psikoloğa gidebilirsiniz. Futbol maçlarına ya da bilgisayar oyunlarına çok meraklıysanız başka şeylerle vakit geçirmeye çalışabilirsiniz. Daha çok kitap okumak, daha çok sinemaya gitmek ya da hatta ev işlerini öğrenmek bile bir şeydir. 

Dedim ya sihirli sözcük "değişim". 

Eski sevgilinizi geri kazanmak ve onu hep hayatınızda tutmak için değişime hazır mısınız? 

1 yorum: