26 Eylül 2012 Çarşamba

Sevgiliyi Geri Getirme Duası


Değerli okuyucum. Bu yazıya denk geldin çünkü internet üzerinde “sevgiliyi geri getirme duası” arayışındaydın. Fakat ciddi ve sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsan yazımın tamamını okumak sana çok şey katacaktır. Bu yazıda sana hiçbir şekilde boş vaadlerde bulunmayacağım ve işine gerçekten yarayacak şeylerden bahsedeceğim.

Yaptığım bir araştırmaya göre Google’da en çok aratılan kelimelerin başında “sevgiliyi geri getirme duası, döngel duası, geri döndürme duası” gelmekte. Ben de bu soruyu şu anda ilahiyat fakültesinde asistan olan bir arkadaşıma sordum, aslı astarı var mı gerçekten böyle dualar var mı diye. Cevabı aslında kendim de biliyordum da o da beni teyit edince yazmaya karar verdim. Arkadaşım der ki “böyle sevdiğini bağlama, aşık etme, geri getirme vb dualar gerçek değildir. Dua ile kimseye cebren bir şey yaptıramazsınız bu olsa olsa büyü olur o da tutsa da günah tutmasa da günah”. Yani büyü yaptırmaya eksik teşebbüs de büyü yapmak ya da yaptırmak kadar günah.

Arkadaşımın dediğine göre dua etmek gerçekten de çok önemlidir ve kişinin maneviyatını artırmak, Allah katında isteklerinin gerçekleşmesini sağlamak için birebirdir. Sonuçta çok istediğimiz bir şeyi elbette bizi yaratandan istemeliyiz. Ama duanın belli kalıpları yoktur. İçinden geldiği gibi temiz kalple dua etmeli Allah’a teslim olmalısın. Bunun için bir şeyler ezberlemen gerekmez.Sevgili Sadece Dua İle Geri Getirilebilir Mi?

Şüphesiz ki Allah her şeye kadirdir ve gücü elbette her şeye yeter. Ancak bir şey vardır ki o da Allah kullarının özgür iradelerine müdahale etmez. Dua etmek seni manen güçlendirecek, sevgilin ile aranızda engeller varsa Allah tarafından kaldırılmasına yardım edecek (tabii hayırlı ise) ve amacına odaklanmanı sağlayacaktır ancak sevgilini geri getirmek için bir şeyler yapmak zorundasın. Çabalamadan ve emek sarf etmeden hiçbir şeyi başaramazsın.

Sevgiliyi Geri Kazanma Yolunda İlk Adım

Şayet sevgilinden yakın zamanda ayrıldıysan ve ayrılık acısı çekiyorsan evvela kendini toparlamalısın, ancak bu şekilde sağlıklı adımlar atabilirsin. Ayrılık acısından kurtulmanın zor olduğunu biliyorum ama amacına ulaşmak için bu şart.

Sevgiliyi Geri Kazanmak İçin Taktikler Geliştirmelisin

Kendini toparladıktan ve biraz daha mantıklı düşünmeyi başarabildikten sonra sevgilini yeniden elde etmek için bir şeyler yapmaya başlayabilirsin. Her şeyden önce gerçekte neden ayrıldığınızı bulmalı ve bunlar üzerinde çalışmalısın. Ve tabii ki bu konuda sana yol gösterecek bir rehber edinirsen ne yaptığını bilerek hareket eder ve hata yapma riskini azaltırsın. Bu noktada Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları E-Kitabı bir çok kişiye yardımcı olduğu gibi sana da yardımcı olacaktır.

Sonuç olarak sevgilini geri kazanmak için dua etmek sana manevi güç katacak ve  Allah dualarını yanıtsız bırakmayacaktır ancak sen de muhakkak bir şeyler yapmalı, planlı ve akıllı hareket etmelisin. Belki de şu ana kadar yaptıkların ile onu geri kazanma şansını düşürmüş bile olabilirsin. Bu hataları yapma sebebin de sakin olamamak ve mantıklı düşünememektir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder