26 Ağustos 2012 Pazar

Ters Psikoloji ile Eski Sevgilinizi Geri Kazanmak Mümkün Mü?

Ters Psikolojinin Temel Adımları

Birçok durumda ile yaradığı tespit edilmiş olan ters psikoloji hakkında ne biliyorsunuz?  Her durumda demiyorum zira herkes birbirinden farklıdır ve hiçbir şeyin %100 garantisi yoktur. İnsan davranışlarını önceden tahmin edilmesi bir hayli zor olsa da psikoloji bununla ilgilenen bir bilim dalıdır ve ters psikoloji yönteminin bir çok durumda işe yaradığı ispatlanmıştır.

Evvela ters psikolojinin önemli noktalarından söz edelim. Şu an için aklınızdan eski sevgilinizi geri kazanma konusunu çıkartmalısınız. Her şeyden önce kendi üzerinizde kontrol sağlayabilmelisiniz. Tabii ki şu anda kendinizi hiç de iyi hissetmiyorsunuz ve büyük ihtimalle bütün gündüz ve gece eski sevgilinizi düşünüp özlüyorsunuz, yaptığınız her şey size onu hatırlatıyor ama kontrolü sağlamak zorundasınız.

Bu yazıda ve blogun tamamında eski sevgilinizi geri kazanmak için yapmanız gereken şeyleri okudukça kalbiniz bile kırılsa hedefinizden şaşmamalısınız. Ona yalvarmayın, tavizlerde bulunmayın ve lütfen onun karşısına geçip ne kadar ihtiyacınız olduğunu, onsuz yaşayamayacağınızı vs söyleyerek gözyaşlarına boğulmayın!Bir diğer konu da eski sevgiliniz ile irtibata geçmemeniz gerektiğidir. Hiçbir şartta ona ulaşmayın. Buna telefon, sms, Facebook, ve diğer tüm iletişim yolları dahildir. Hepsinden uzak durun. Kendinize yasak koyun! Bir şekilde tesadüf eseri ona rastlasanız dahi mutsuz, çaresiz, ondan uzakta biçare gözükmemelisiniz. Tam tersine, her şeyin yolunda, keyfinizin yerinde ve gayet mutlu gözükmelisiniz. Bu atacağınız en etkili adım olacaktır. İnsanlar sahip olamadıkları şeyleri arzular ve kaybetmeden de kıymet bilmezler ne yazık ki. Eski sevgiliniz sizi kaybettiğine inanmalıdır.

Size demek istediğim şu, eğer eski sevgilinizin sizin üzerindeki kontrolünü kırar ve ona müsaade etmezseniz onu tekrar kazanma şansınız oldukça artacaktır. Buna karşın eski sevgiliniz ne yaparsa yapsın onun yanında olacağınızı ya da parmağını şıklattığında ona koşacağınızı bilirse sizden giderek uzaklaşacaktır. Çaresiz ve muhtaç görüntünüz değiştiğinde onun yaşantısındaki “her zaman orada olan kişi” sıfatınızdan kurtulacaksınız. Ve bu nedenle dengeler değişmeye başlayacak ve bunun üzerine sizi terk eden eski sevgiliniz ayrılık kararını gözden geçirmeye başlayacaktır. 

Sakın eski sevgilinizi kıskandırmaya falan çalışmayın. Onunla konuşmayacaksınız ancak bu bir başkasıyla birlikte olup kıskandırmaya çalışacağınız anlamına gelmez. Sonuçta eski sevgilinizi tekrar elde etmek istiyorsunuz, yeni bir sevgili edinmeyi değil, değil mi?

Böyle davranarak onu yeniden elde etmeyi başarabilirseniz ki kontrolü kaybetmezseniz başarırsınız ve şayet birlikteyken aranız iyi idiyse daha çekici, kendi kendine yeten ve sevgiliniz dahil kimseye ihtiyaç duymayan yeni siz onun kalbinde daha sağlam bir yer edineceksiniz. Mesela siz küçük bir oğlan çocuğu gibi davrandığınız için terk edildiyseniz ve bir zaman sonra gerçek bir erkek gibi davranmaya başlamışsanız şansınız oldukça yüksek olacaktır. Kadınların karşısında Xavier Bardem gibi de gözükseniz muhtaç ve zayıf gözükmeniz oldukça eksi bir puan olacaktır.

Aynı şey bir kadınsanız da geçerlidir. Üstelik erkekler dış görüşe çokça önem verirler. Diyelim ki karşısına çıktığınızda varsa fazla kilolarınızı vermiş, eskisinden çok daha çekici ve kendine güveni yüksek bir kadın olursanız eski erkek arkadaşınız şaşıracak ve kaybettiklerini düşünmeye başlayacaktır.

Unutmayın ki hiç kimseyi kendinize zorla aşık etmeniz mümkün değildir ancak ihtimali artırabilirsiniz. Üstelik hedefinizdeki kişi eski sevgiliniz ise işiniz daha da kolaydır zira size daha önce bir defa aşık olmuştur. Ayrılma nedeninizi hafifletecek zaman, kendinize olan güveninizin artması ve daha çekici bir haline gelmeniz ise eski sevgilinizi daha çabuk elde etmeniz yolunda size büyük avantaj sağlayacaktır.

Ters psikolojinin en temel ilkelerinden kısaca bahsettim. Bu konuda daha fazla bilgi almak için Eski Sevgilinizi GeriKazanmanın Garantili Yolları adlı kitaba göz atabilirsiniz. Hem bu konuda daha fazla bilgi bulabilir hem de sizinle aynı durumdaki binlerce aşığa yol göstermiş taktikleri okuyabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Gercekten cok dogru aynen boyle yapmak lazim

    YanıtlaSil